barcelona

12:38 PM

Ahoj všem:) Slibovaný travel post je konečně tady. Už na začátku prázdnin jsem plánovala, že bych ráda vyrazila do nějakého evropského města, jenom na pár dní, procházet se, koukat se, jíst, pít... Chtěla jsem někam, kde ještě nebude taková kosa a zároveň bude příjemně na dlouhé courání po městě a to se nám nakonec vydařilo. Přestože jsem v Barce trávila skoro měsíc, pořád je tu co objevovat, tak jdeme na to :)

Výhled z hotelu, miluju jejich jižanské balkonky:)
Parc de la Ciutadela- pokud se vám nechce jezdit až do parku Güell, který je momentálně zpoplatněný, za návštěvu určitě stojí tento skvost, kupte si churros nebo zmrzku a v klidu relaxujte:)
Arc de Triomf
Kromě jezení tapas, jsme taky pěkně prasili- Little Bacao Burger
       Návštěva Sagrady je samozřejmostí a nemohli jsme si to nechat ujít, doporučuji si lístky koupit předem přes internet, fronty byly nekonečné.
Vstup do Placa Reial
Mercat de la Boqueria- tady seženete vše od oříšků až po ryby:) A dá se zde výborně najíst
Placa d'Espanya a vstup na výstaviště
Nejlepší pekingská kachna v Barceloně- Melo-Jia
Lanovka vedoucí na Montjüic a Bastion Sant Carles
Pro milovníky umění- Fundació Joan Miró
A můj oblíbec- Museu Picasso ( pro studenty zcela zdarma)
Vynikající quesadilla- Rosa Negre
Co se týká parku Güell, tak jsem prohloupili, nezjistila jsem si, že je placený a stát ty strašný fronty se nám nechtělo, takže jsme ho jen tak obešli :) 
Federal Cafe
Procházkou po Passeig de Grácia se dostanete až k Casa Batlló  a Casa Mila
A taky tu pěkně pokoupíte:)

Barcelonská pláž, kam jsme zašli v sobotu, nebyl moc dobrý nápad, po propařeném pátku nebyla úplně nejčistší, ale bylo nám to nějak jedno, asi na hodinu jsme tu pekně vytuhli :)


Tibidabo- nahoru se dostanete krásnou historickou tramvají a tzv. Funicularem, na samém vrcholu můžete vidět kostel Sagrat Cor, zábavní park a neskutečný výhled na celou Barcelonu. Problém započne tehdy, když jdete dolů a nechcete platit milion za lanovku, takže můj drahý vymyslel, že půjdeme pěšky, ujištoval mě, že tu jsou cesty a že to v klidu zvládneme. Nakonec cesty zmizely a my se prodírali horskejma stezkama, asi tak desetkrát mi ustřelil sandál takovým způsobem, že jsem myslela, že mám vyvrknutý kotník. Odpověd zněla, že jsem asi úplně blbá, když si na "městskou" túru beru tyhle boty.... Každopádně jsem to zdolala a do budoucna vím- už nikdy víc :D 
Celý výlet jsme zhodnotili jako bezkonkurenčně nejlepší a už se nemůžu dočkat, kam se vydáme příště:) Vy mi dejte vědět, jak se vám report líbil, zda máte v plánu Barcu navštívit a ten, kdo už ji navštívil, ať přidá nějaké dodatky. Mějte se fajn. T. 

BTW. Fotek mám mnohem víc, ale nechci vás úplně zahltit, snad to bude stačit:) 

You Might Also Like

3 comments

  1. Parádní fotky!! ❤️❤️ Restaurace vypadaji moc dobře, a co de týče bot, ustřeli každá když chce 😊
    Nákupy byly celkem uspěsné, bybrala bych si taky.. Ja byla v barceloně jen na den, jednou bych se chtěla vrátit na dýl!!

    ReplyDelete
  2. Super fotky, úplně na mě dýchá ta pohodová atmosféra! Sagrada Familia je taky na mém cestovatelském seznamu, je to fakt nádhera. :)

    Cestovní Deník H&M

    ReplyDelete